projektbiznes.eu ogłoszenia inwestycyjne

Ogłoszenia inwestycyjne

Ogłoszenia inwestycyjne w krajach rozwiniętych nie są czymś dziwnym i traktowanym jako ostatnia deska ratunku. W krajach o mocnej i stabilnej gospodarce ogłoszenia inwestycje są jednym z podstawowych narzędzi kontaktu pomiędzy przedsiębiorcami.

W Polsce nadal przyjęte jest, że ogłoszenia nie są prestiżową i efektywną formą nawiązania kontaktu biznesowego. Jest to niezmiernie mylne podejście do zagadnienia, ponieważ wiele globalnych zachodnich firm powstało w wyniku fuzji mniejszych podmiotów. Podmioty te natomiast połączyły się ze sobą poprzez tzw. pocztę pantoflową lub za sprawą wykorzystania różnych form ogłoszeń.

Polska gospodarka nieustannie stara się doścignąć gospodarki wysoce rozwiniętych krajów zachodnich, lecz pomimo tego co nam obecnie mówią wcale nie idzie jej dobrze. Powodów jest stosunkowo sporo począwszy od polityki, a skończywszy na samych działaniach przedsiębiorców.

Pomijając już powszechne polityczne „wtopy” i zwyczajowy brak kompetencji na stanowiskach kierowniczych na uwagę zasługuje samo podejście przedsiębiorców. Nadal powszechny jest w kraju trend małych oraz indywidualnych działalności. Na zachodzie natomiast trendy te idą w kierunku gospodarki globalnej i łączenia się podmiotów – jak mówi powiedzenie „w kupie siła”.

Mając na uwadze powyższe jasno można stwierdzić, że przedsiębiorcy powinni łączyć swoje siły, wymieniać doświadczenia i działać w kierunku biznesu globalnego.

Dla kogo są ogłoszenia inwestycyjne

Ogłoszenia biznesowe (inwestycyjne) kierowane są dla każdego i w każdej sytuacji materialnej. Oczywiście dla każdego kto myśli nad otworzeniem własnego biznesu, dołączeniem do już istniejącej struktury lub chcącego dokonać w nim istotnych zmian.

Zazwyczaj największy odbiór posiadają ogłoszenia w dziedzinie „sprzedam firmę”, „szukam inwestora” oraz „chcę zainwestować”. Z logicznego punktu widzenia kategorie te jasno określają cel umieszczenia ogłoszenia oraz oczekiwania ogłoszeniodawcy.

Ogłoszenia „sprzedam firmę”

Sprzedam firmę to ogłoszenia dotyczące głównie firm, których właściciele chcą zmienić z różnych przyczyn branże działania. Nie zawsze są to przyczyny czysto ekonomiczne stawiające przedsiębiorstwo na skraju bankructwa lub niskiej rentowności. Wielu przedsiębiorców decydując się na sprzedaż swojej firmy kieruje się innymi przesłankami niż ekonomiczne. Mogą to być sprawy rodzinne, spadkowe, brak porozumienia pomiędzy wspólnikami lub zwyczajne wypalenie zawodowe i chęć rozpoczęcia czegoś nowego.

Decydując się na przeglądanie ogłoszeń dotyczących sprzedaży firmy nie wolno nastawiać się negatywnie z myślą, że ogłoszenia te dotyczą wyłącznie firm nierentownych. Oczywiście należy uruchomić pewna dawkę ostrożnośc, ale w granicach zdrowego rozsądku.

Ogłoszenia „chcę zainwestować”

Forma ogłoszeń z biegiem lat zdobywająca uznacie w Polsce i niezmiernie popularna w krajach Europy zachodniej. Ogłoszenia te umieszczają – jak sama nazwa mówi – osoby lub podmioty gospodarcze chcące zainwestować swoje środki w nowe przedsięwzięcia. Potencjalny inwestor zamieszczający ogłoszenie informujące o chęci zainwestowania oraz „zbiera oferty” od osób lub podmiotów poszukujących inwestora.

Wydawać się może, że jest to odrobinę bez sensu, ponieważ firmy szukające inwestora mogą również same wystawić ogłoszenie – jest jednak odrobinę inaczej. Wiele firm poszukujących inwestora, a szczególnie startupy nie umieszczają ogłoszenia o poszukiwaniu środków ze względu na obawy przed wykradnięciem przez konkurencję pomysłu. Inicjatorzy pomysłów wymagających doinwestowania jak wskazują badania stosunkowo często praktykują przeglądanie i odpowiadanie na ogłoszenia „chcę zainwestować”.

Ogłoszenia „szukam inwestora”

Ogłoszenia szukam inwestora to popularna forma ogłoszeń praktykowana najczęściej wśród młodych osób lub podmiotów rozpoczynających swoją działalność w świecie biznesu. W myśl powiedzenia „żeby wyjąć, trzeba wsadzić” bez inwestycji środków w pomysł jego realizacja może być stanowczo utrudniona.

Wiele startupów poprzez ogłoszenia poszukuje chętnego inwestora gotowego pokryć wydatki związane z uruchomieniem określonego przedsięwzięcia. Ogłoszenia o tej tematyce stoją na czele wszystkich ogłoszeń i są niezmiernie popularne. Jednak umieszczając lub odpowiadając na takowe ogłoszenie należy zachować trzeźwość umysłu. Na obie strony tj. ogłoszeniodawcy orz ogłoszeniobiorcy mogą czekać niebezpieczeństwa.

Wystawiając ogłoszenie należy nie przedstawiać zbyt wielu newralgicznych szczegółów swojego pomysłu i nie dawać na tacy gotowych rozwiązań. Podobnie w indywidualnych kontaktach z osobą zainteresowaną zainwestowaniem. Może się zdarzyć, że nieuczciwe osoby podając się za przyszłych kontrahentów chcą wyłudzić od nas pomysł na biznes.

Z drugiej strony osoby umieszczające ogłoszenia o poszukiwania inwestora mogą być również nieuczciwe i chcą jedynie wyłudzić od inwestora pieniądze.

Opisane przypadki mogą się zdarzyć, lecz wcale nie muszą, są to ekstremalne sytuacje o których warto wspomnieć lecz się nimi nie kierować.

Serwisy ogłoszeń inwestycyjnych

W sieci znajduje się kilka istotnych serwisów oferujących możliwość zamieszczania ogłoszeń inwestycyjnych. Chcąc zdobyć inwestora lub znaleźć optymalny projekt do zainwestowania warto użyć ich wszystkich.

Obserwując serwisy ogłoszeń inwestycyjnych zauważyć można, że serwisy oferujące umieszczanie ogłoszeń zupełnie bezpłatnie posiadają w swojej bazie bardzo dużo ofert typu SPAM. Z realnego punktu widzenia warto wystrzegać się takich serwisów, jeśli ogłoszeniodawca nie chce wydać chodź kilku PLN na umieszczenie ogłoszenia zmniejsza to jego wiarygodność.

Kolejny rodzaj serwisów ogłoszeniowych, które są mało efektywne to serwisy z płatnym dostępem dla osób przeglądających ogłoszenia. Już sama drobna opłata za umieszczenie ogłoszenia jest pewnego rodzaju buforem wiarygodności ogłoszenia. Nakładanie konieczność opłaty za przeglądanie treści ogłoszeń to niepotrzebne ograniczenie ich zasięgu i możliwości.

Chcąc umieścić własne ogłoszenie inwestycje lub przeglądać dostępne oferty korzystaj z możliwie wielu serwisów, ponieważ każdy z nich daje Ci dodatkowe możliwości.  

Jeśli jesteś zainteresowany umieszczeniem ogłoszenia biznesowego lub chcesz przeglądać oferty ogłoszeń biznesowych dobrze trafiłeś, oferujemy cztery kategorie ogłoszeń:

Tags